Lukker 04/12-2024 19:13:00
Per Borup Rubin- og diamantlås af 14 kt. guld i form af frø prydet med cabochonslebet rubin flankeret af to brillantslebne diamanter. Vægt ca. 14 g. L. 2,6 cm.
Ældre blomsteropsats med guldmalede ben og 2 stk. marmorplader. 2 billeder i ramme af ældre dato, samt store Marie og lille Marie i glas og ramme. Brugt, i fin stand. MOMSFRI
Ringgaffel nøglesæt 6-32 mm + lille ringgaffelnøglesæt 6-22 mm
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948) “Under Tromlingerne”. Sejlskib i Norsk farvand. Dobbeltsign. Vilh. Arnesen og dateret April 87. Olie på lærred. 45×70. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1341, 2013 nr. 189.
Må kun sælges til eksport, se Vilkår og Betingelser punkt 11.2. Bemærk, at er model "N" for narro Kubota M8540 N-C - Smal model / Narrow model!
BUDT 90500,- DKK
12 bts. Château Ducru-Beaucaillou, Saint - Julien.2. Cru Classé 2006 A (hf/in).
TAMROCK 200 PARABOMM BORERIGG PÅ VALTRA 8150 TRAKTOR Starter og går. Brukt i forhold til produksjon av steinblokker i forhold til brudd. Se bilder og video for nærmere detaljer. Traktor gått 12000 timer Borerigg gått 6400 timer Spesifikasjoner: Tamrock 200 parabom To hammere Valtra 8150
4 stk Tripp Trapp stole med sikkerhedsbøjle + 2 ekstra bøjler
1 bt. Château Figeac, Saint-Émilion 1. Grand Cru Classé 1961 B (ts/us). 1 bt. Château Figeac, Saint-Émilion 1. Grand Cru Classé 1961 C (ms). Total 2 bts.
c. 1808–1812. FELTPOST ESTAFFETTE brev fra Amtmand Blom i Hjørring til Byfoged Lund i Skagen. Meget sjældent [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca.140 stk Sorte runde hynder Ø 38 cm