Lukker 01/12-2024 18:42:00
Ældre bærbar trykmaskine i fin kuffert. Brugt. MOMSFRI
2 dunke autoshampoo m. voks (ubrugt)
Stor cypriotisk “Bi-chrome” amfora af terracotta, dekoreret i brun og rød med bånd og talrige koncentriske cirkler på hals og krop, bølgestreg mellem hanke. Arkaisk Periode ca. 700–525 f. Kr. H. 58 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Ifølge oplysninger erhvervet i Cypern af dansk udsendt læge for FN missionen og hjembragt i 1968. Dernæst nedarvet i familien.
Frans Kannik (f. København 1949, d. 2011) Nøgne figurer. Sign. Frans Kannik. Olie på lærred. 80×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
PANDETERMOMETER, måler temperatur på et sekund. Ubrugt
Køkkenknivsæt udført i 67 lags Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-20 cm, super skarpe og holdbare. Skæfter pakkawood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Hele Verden. Originalt parti i flyttekasse med bl.a. en del mærker i gamle kuverter og disverse samlinger. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
12 bts. Vieux Château Certan, Pomerol 2017 A (hf/in). Owc.
Wirehejs. Bredde 243 cm. Længde 610 cm. Højde 90 cm. Sider i aluminium. Kan rumme 20" container i ladet. Lodret pendel i venstre side med hydraulisk funktion. Hydraulisk rampe bag. Bunden er tæret i den side, hvor den åbner. Se næstsidste billede. Fungerer som den skal ifølge sælger. Ikke afprøvet under gennemgangen.
Står i 6740 Bramming. El artikler - stikkontakter, lampefatninger, røgalarmer mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Strygestål med diamantbelægning. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Frederik I, 1523–1533, Dobbeltskilling 1527, Gottorp, G 1248, belægning