Lukker 28/11-2024 07:27:00
Lige serviceret ved 1500 timer. GPS RTK Der medfølger 5 års garenti som er købt med fra ny CASE IH 240 Puma - 8,4 ton
BUDT 734000,- DKK
Stort mobilt skibslaste anlæg med påslag. Er frakoblet og bruges ikke mere. Alle service er overholdt og anlægget er blevet vedligeholdt i alle årene. Brugt til at transportere flis. Drejebart transportbånd. Stor fødekasse, til aflastning fra lastbiler eller loader. Svingbar tragt. Overdækket transpportbånd for at mindste støv Komplet manual og monteringsvejledning medfølger. Har været monterret med internstyring, men original styring medfølger. Diagrammer og lister over dele medfølger. NB: Ved demontering og transport skal personalet sikkerhedsgodkendes før adgang på stedet. B&W E04820 Samson cross feeder + mobile shiploader
BUDT 82000,- DKK
Taginddækning Vhing 125 mm 0 grader. Ubrugt
KØKKENKNIVSÆT udført i VG-10 stål. Kokkekniv, santokukniv, nakirikniv og utilytykniv. Knivblad 12-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ironwood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto, leveres uden skærebræt.
Chopard Armbåndsur af 18 kt. guld. Mekanisk værk med automatisk optræk. Brun firbensrem med c-spænde af stål. Ø 28×33 mm. 1960'erne
Fra lukket minkfarm, JST Strømaskine, hydr. Med beslag for minilæsser
Safir- og diamantring af 18 kt. guld prydet med oval facetslebet peach safir på ca. 1.40 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.55 ct. Farve: H. Klarhed: VVS. Vægt ca. 5 g. B. 16 mm. Str. 52,5.
100 stk. skoplader 700mm. Passer på en O&K gravemaskine. I rigtig god stand og med masser af materiel endnu. Se billede for mål. O&K Skoplader 700mm - 100 stk.
2000 M12 låsemøtrik
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972) “Havemølle ved Ringsted”. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 25×38. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Vandmåler for lodret rør
Dansk møbeldesign Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med brunt skai. 1930–40'erne.