Lukker 28/11-2024 07:33:00
Fin kompakt traktor fra Ferrari VMS motor med 83 Ferrari Thor 90 AR T 90 ARV
BUDT 30000,- DKK
Afhentes: Zone 1 Nordjylland (via Google Maps)
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005) Fritstående skrivebord af teak, sarg med fire skuffer. Model 93–4. Formgivet 1955. Udført 1950–1960'erne hos snedkermester Søren Willadsen. H. 71,5. L. 175. B. 75. Litteratur: Bygge og Bo, juni 1956.
43 dele værktøj, herfra 30 stk skævbider, 10 stk hammere, stor dob økse, stor canadisk skovøkse, håndøkse, ubrugt
Seng på 140x200 cm med et praktisk løftesystem, der gør det nemt at opbevare ting under madrassen. Sengen er betrukket med grå stof og kommer med en matchende gavl på 140x120x9,5 cm. Madrassen har pocketfjedre på 18 cm fordelt på 5 zoner, som giver optimal støtte. Topmadrassen består af 5 cm memoryskum og er behandlet med aloe vera for ekstra komfort.
Aksel M. Lassen (f. København 1869, d. sst. 1946) Parti fra Vejby ved Tisvilde. Sign. monogram, 1927. Olie på lærred. 35×45.
3 kasser div. velcro-bånd á 20 mm. x 25 meter (ubrugt) (står på repos)
Solcelle 60W gadelampe med bevægelsessensor og indbygget batteri. 60W 6500K. 5V. Ubrugt.
1864. 3 sk. (1870) linietakket 12 1/2. Stemplet [ 12A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Blå Royal Swiss Støvsuger 2 i 1. 600 W. VC802-3. 0,8 liter. Ubrugt og i original emballge. +MOMS
Har både et grab og læsseskov Thaler Uni-loader 3895 type.2138/K - Vægt / weight 2,4 ton
BUDT 89500,- DKK
Hele Verden. Gammelt kartotek i 5 æsker. Ser spændende ud med bl.a. Indien og Egypten mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×