Lukker 28/11-2024 08:37:00
Velholdt maskine. - Arbejdsbredde 250 cm. - Manuel sideforskydning. - Næsten nye slagler skiftet i 2022, har kørt meget lidt siden. - Kun det 2. sæt slagler i hele maskinens leveti Ortolan T 40 - 250 - Slagleklipper / Flail mover
BUDT 25000,- DKK
Stor Meissen “Zwiebelmuster” opsats af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Gennembrudt skål stående på træ omkranset af par i Rococo dragter på base modelleret med rocailler og kæmninger. Model efter Ernst August Leuteritz (1818–1893). Tyskland 19. årh.s anden halvdel. H. 48,5 cm. L. 33 cm.
2 stk. Luka Design enkeltsenge størrelse 90x200cm med 2 latex puder, topmadras m. 5 cm memory skum. 18 cm pocket fjedre m. 5 zoner. Bund af metal som kan justeres. Liggehøjde 61 cm. Ubrugte
16 visninger
2 bts. Volnay 1. Cru “Taillepieds”, Domaine Roblet-Monnot 2019 A (hf/in). 2 bts. Volnay “Saint Francois”, Domaine Roblet-Monnot 2019 A (hf/in). Total 4 bts.
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934) Vinterdag ved Trinitatis Kirke og Regensen. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 32×39. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 778, 2007 nr. 194, afb. s. 147.
Diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.36 ct. Farve: H. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 3,5 g. B. 10 mm. Str. 52.
12 stk. hunde/katte-senge Ø: ca. 60 cm. (ubrugt)
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-6/5”. Pendel med fatninghus og støvhætte af patineret messing, skærme af kobber. Mærket “PH-6” og “Patented”. Udført ca. 1929 hos Louis Poulsen. Diam. 60. Proveniens: Maglemølle papirfabrik ved Næstved.
Brabant, Maria Theresia, 1740–1780, Souverain d'or 1752, Antwerp, F 135, 5.55 g.
Pspændebånd, splitter, lampe, bar måler, filter, gasdæmpere mm, alt på pallen