Lukker 28/11-2024 08:46:00
BUDT 9000,- DKK
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931) Parti fra Rosenborg slot. Sign. E. Wegener. Olie på lærred monteret på malepap. 41×33.
Køkkenvask intra Juvel, K480-R01, bredde 54 cm og dybde 40 cm. Ubrugt
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983) Vase af stentøj i form af kvinde, dekoreret med grålig glasur. Sign. monogram, 1961. Unik. H. 22. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Et par franske empireform stager af forgyldt og patineret bronze, kannelerede stammer på runde fodstykker, støbte med blomster- og bladdesign. 19. årh.s slutning. H. 24,5 cm. (2)
Jordbor med 5,2 HK, 52 ccm, to-takt motor. Inkl. 3 stk. jordbor, 15, 20 og 25 cm Ø, 80 cm lange. (ubrugt)
Herman A. Kähler Karl Hansen Reistrup (f. Valby 1863, d. København 1929) To vaser af lertøj og et skulpturelt “Dæmon”-askebæger af lertøj. Dekoreret med rød lustreglasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 7,2–10,5. (3) Litteratur: Peder Rasmussen: “Kählers værk”, Reistrup “Dæmon”-askebæger ill. s. 53.
ca 25 ure, ubrugte, batteri udskift må påregnes
gevindværktøj, også nyt og fingevind
Står i 6740 Bramming. An-pack sortimentskasser i pap. 3 størrelser. 6 stk. høje som måler (36 x 21 x 27 cm.). Store er der 46 stk. af (36 x 21 x 13 cm.) og den lille er der 55 stk. af (37 x 11 x 13 cm). Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
2 stk Nokian dæk (ubrugt) 600/50-22,5 Dyb fælg Forest King TRS 2