Lukker 28/11-2024 10:13:00
Ny motor monteret for 1.500 timer side Selwood S 150 - 6" - 320m3/hour
BUDT 39500,- DKK
Afhentes: Zone 1 Nordjylland (via Google Maps)
Jozef Gorcica & Andreas Krob Sæt på otte frisvinger armstole med stel af forkromet stål, rygge med sjeneflet, armlæn af sortlakeret træ, sæder betrukket med sort møbelstof. Model S78/S79. Udført og mærket hos Thonet. (8)
Et par slangehanksvaser af porcelæn, dekoreret i farver og stafferet i guld, balusterformet med blomsterbuketter, hanke i form af slanger. Meissen. 20. årh. H. 27. (2)
Bremse pedal synker, køle slange utæt, ny kobling i år 202 CASE IH 685 XL - 3 ton
BUDT 51500,- DKK
45,9kg. 995x398x740 mm.
BUDT 1900,- DKK
1851. APRILBREV fra Sønderborg 21.4.1851 til Svendborg Amt pr. Nyborg. Håndskrevet “SØNDERBORG den 21/4 51” og liniestempel “SVENDBORG 23/4”. Meget sjældent brev i pragtkvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
MX 230 Siloklo. Velholdt siloklo,- med Manitou skifte. Bredde 230cm. Vægt. 641 KG.
Republikken Rom, Gaius Julius Caesar, 49–44 f.Kr., Denar, 49/48 f.Kr, Gallia Narbonensis eller Hispania Citerior, 3,87 g, RSC 49, Cr. 443/1, Syd. 1006 Ex. Professor Niels Hannestad
A pair of Chinese large blue ground 'peach and flower' jars and covers of baluster form painted with peaches, various flowers and leaf-scrolls, the covers similarly decorated with gilt striped finials. Necks with hinged metal enforcements. Jiaqing 1760–1820. H. 57 cm. (2) Provenance: A Danish private collection.
VINKELPOLERE, Boxer BX-992.
FARUM. Stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Chr. 9. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hele Verden. Diverse i 4 kasser med bl.a. lidt basis samlinger, frimærker i kartotek fra diverse lande osv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×