Lukker 26/11-2024 12:00:00
Samling ældre skilte samt kegler og fodgænger
Færøerne, 100 kr 1940 D, Nr. 16001 og Nr. 40000, Hilbert, Sieg 18, Pick 12s, SPECIMEN, nummereringstest dateret 27.1.42.
Funktionsdygtig. Starter og kører. 136 HK (100 kw) Diesel Teknisk Totalvægt: 3000 kg Totalvægt: 3000 kg Køreklar vægt: 2148 kg (Minimum) Vogntogsvægt: 5000 kg Vægt af påhængskøretøj: 2000 kg (Med bremser) 750 kg (Uden bremser) Euronorm: Euro V Partikelfilter: Ja Bilen bliver tømt inden afhentning. Bemærk! Sælges kun til export!! Registreringsattest medfølger.
Mogens Vantore (f. København 1895, d. Helsinge 1977) Opstilling. Sign. Vantore. Olie på lærred. 71×76. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 410,- DKK
LYSSKILT, BMW, 9V LED, 40 x 90 cm.
4 stk 125 A Tower Inlet, 400v stik
Oplukkelig armring af 18 kt. delvist satineret guld. Vægt ca. 47,5 g. B. 8–19 mm. Indvendig diam. ca. 5,8 cm.
8 stk. Elværktøj, Fein multimaskine, stor og lille vinkelsliber, 2 store stiksave, rundsav, håndhøvl, varmepistol
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Moonlight Grape” ring af sterlingsølv. Vægt ca. 21,5 g. Front 2,6×3,6 cm. Str. 56.
Står i 6780 Skærbæk. Nilfisk støvsuger Buddy II 12. Type: 234300542. Meget lidt brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
NB! Der medfølger 10 bor. 10 bor (1 m diameter 200m Tzacho UB2 - Hydraulisk horisontal underborring / Horizontal sub-drilling
BUDT 45000,- DKK
Masser af ting til Rørflue Binding, alt på billederne, så der er til rigtig mange rørfluer. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
16 visninger