Lukker 24/11-2024 19:00:00
LYSSKILT, BMW, 9V LED, 40 x 90 cm.
DÆK/FÆLGE. Hankoook/Imperial str. 215/70 R15. I alt 4 stk.
4 stk. dobbelt bord + 11 stole.
Holmegaard vase og skål/askebæger i blå glas. Vasen måler H12 cm. Et rigtig fint lille sæt, der fremstår i hel og fin stand. + MOMS
Odd Moe (f. Oslo 1944) “Kokon II”. Sign. med titel på bagsiden. Olie på lærred. 120×105. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1864. Preussisk feltpostbrev sendt til Auenbüll (Avenbøl) nær Sønderborg. Stemplet K.Pr.FELDPOST / VII ARMEE CORPS 13.3.1864. Pragtkvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Dansk møbeldesign Overpolstret tre-personers sofa i svungen form med ben af bejdset bøg, betrukket med lyst velour. 1930–40érne. L. 195.
Bakkamera sæt med bakkamera med IR dioder samt 7" farveskærm til 12-24 volt, inkl. Fj. Betj.. Trådløs overførsel af signal. (Ubrugt)
Elverk Leroy-Sommer med Volvo motor Tillverkningsår: 2008 Övrig information från säljaren: Enbart varmkört för oljebyten, total drifttid 31 h. Som nytt. vikt 3718 kg 440 kVA 352 kW 635 A Data för kontinuerlig drift.
Kokkekniv, 21 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ebonywood. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
1 bt. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1964 C (ms). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorabel harvest of 1947 in Bordeaux.
slagtoppe og alm.