Lukker 04/12-2024 18:00:00
Rulle med mange m. Fuel slange, 19 mm, 20 bar
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Rolex Datejust Oysterquartz af 18 kt. guld og stål, ref. 17013. Quartz værk med datovisning, kaliber 5035. 1978. Rolex Oysterquartz lænke af 18 kt. guld og stål, omkreds ca. 17,5 cm. Ø 36 mm. Bagkassenr. 17000. Kassenr. 17013. Serienr. 5442485. Værknr. 0002272. Rolex-serviceetui, et ekstra led samt servicebevis fra Klarlund oktober 2022 medfølger.
96 stk Alice Kopper
Solar gadelygte, 50 watt. LED med indbygget batteri og solcelle. Bevægelses sensor og fj. Betj. Ubrugt
Japansk sort rustning af Gusoku type i kasse med stand. Kabuto bygget op af 12 plader med halvmåneformet Maedate og 4-delt Shikoro, 6-delt Do, 5-delt Kusazuri, 5-delt Sode. Kote beskyttet af plader og ringbrymje med Tekko, 5-delt Haidate og Suneate. Alt sortlakeret i kasse med Mon for Hojo klanen.
Hans Christian Vantore (efter Louis Aumont) (f. Kettinge, Lolland 1861, d. København 1928, navneskift fra Hansen 1904) Portræt af Chr. VIII. Usigneret. Verso betegnet. Pastel på papir. Lysmål 30×25,5. Nærværende pastel er udført efter portrættet i helfigur fra 1831 i Kongernes samling malt af Louis Auguste François Aumont (1805–1879).
5 Dele Red Tool box, Byggesæt til børn, Reoler, Sæbekassebil og Billard bord
Peter Linde Busk (f. København 1973) “Thermodynamic ambivalence”, 2007. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 94×68. Uindrammet. Proveniens: Galleri Christina Wilson, København (stempel på bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Danmark. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.