Lukker 04/12-2024 18:00:00
Affugter 230v, med kabel, kontrolpanel
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Trailer med kran och lilla kingpin/tapp - Skivbromsar - Fjärrstyrd Palfinger kran cirka 9m räckvidd - Nytt batteri till fjärrdosan, laddare medföljer. - Aluminium lämmar - 1 axel är lyftbar Mått&Vikt: Längd: 12300 mm Bredd: 2550 mm Höjd: Uppgift saknas. Tjänstevikt (faktisk vikt): 6300 kg Max lastvikt: 27700 kg Totalvikt: 34000 kg Skattevikt: 18000 kg Bakre överhäng: 2000 mm Lastutrymmets längd: 12000 mm Obesiktad Senast godkända besiktning 2020-05-05 Säljarens kommentar: Lastar mycket för att vara 2 axlad och den går lätt efter vägen.
Dansk snedkermester, Otto C. Jensen Sofabord opsat på tre kølleformede ben af mørkbejdset ask. Cirkulær plade ilagt polykrome mosaikker med motiv i form af kvinde. H. 53. Diam. 75.
Frederik V, 8 skilling 1763, H 38C, 2 skilling 1761, H 36B, 1/2 skilling 1751, 1755, 762, H 40A-B, i alt 5 stk.
Royal Swiss knivsæt, 9 dele. Alle med pæn brun skaft. Ubrugt og i original taske. +MOMS
1 hydr. Cylinder ubrugt, 80x40x 660 total
7 stk Saftdispenser, 2 forskellige modeller
Jørgen Haugen Sørensen (f. København 1934, d. Pietrasanta, Italien 2021) Uden titel. Sign. Jørgen Haugen Sørensen 1974. Tusch og akvarel på papir. Lysmål 27×36. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kædesav, 52cc, 3,9 kW/5,9 HK. 52 cm sværd. Inkl. Ekstra sværd og kæde. Ubrugt
Telesteps Teleskopisk Enkelstege Prime 4,1 m Längd, utdragen: 4,1 m. Längd, ihopskjuten: 93 cm. Antal stegpinnar: 12 steg. Djup på stegpinnar: 80 mm. Stegens bredd: 56 cm. Max. arbetshöjd: 4,9 m. Vikt: 17,4 kg.
2 stk. Frandsen børnependel(ubrugt)
Overfalds skovl til montering på bla. Giant mini læsser
Cafeborde ø 80cm. H.110cm. 10 stk i vogn