Lukker 08/12-2024 14:37:00
Frederik V, 8 skilling 1763, H 38C, 2 skilling 1761, H 36B, 1/2 skilling 1751, 1755, 762, H 40A-B, i alt 5 stk.
Fordson Dexter dele, emblemering
16 stk Korssting broderi Billeder mange motiver, alle i ramme + Ekstra løse rammer m.m.
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 24”. Chaiselong med rødt skind på stel af rustfrit stål, nakkepude af rødt skind. Designet 1965. Udført og mærket hos Fritz Hansen. L. 155. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 45000,- DKK
Står i 6800 Varde. Maleri i abstract tema. H.Y. Måler : 104 x 102 cm. I svæve ramme. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Mickey højde ca 24,8 cm ubrugt i kasse
Olietryk tester 0-500 PSI/35 Bar. Inkl. Div. Adaptere. Ubrugt
Norge. Diverse litteratur inkl. “Håndbok over Norges Frimærker” der iblandt bind omhandlende Posthorn mærkerne. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kinesisk famille verte tallerken dekoreret med fugl føniks og blomster, verso med dobbelt cirkler i blåt. Kangxi 1662–1722. D. 30 cm.
Gerda Wegener, efter (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940) Tre erotiske kompositioner fra Fortunio, 1934. Alle trykbetegnet. Gravure på papir. Orig. kolorering. 22,5×16. Uindrammede. (3)
Ovalt library table af mahogni. sarg med skuffe, balusterformet stamme på firpasfod i form af ørne. 19. årh. H. 74. L. 79,5. B. 63.
Samling schlesiske/böhmiske vinglas med længdefacetteret let konisk cuppa og forgyldt mundrand, balusterformet stilk på rundt fodstykke. 18/19. årh. Variende højder 15–16 cm. (24) Proveniens: Dansk privatsamling