Ca. 40 Sække Salt à 20 kg
Afhentes: 6933 Kibæk. (via Google Maps)
Dansk flisebord af bemalet træ, plade med 24 fajance fliser dekoreret i blåt med arkitektur. Fliser 18. århs. slutning. Underdel rokoko form, 19. årh. H. 76. B. 87. D. 61.
4 stk. giner
OVERVÅGNINGSPAKKE med 8 kamera, Swiss CCTV.
Tyskland, Württemberg, Friedrichordenen, kommandørkors i guld og emalje, 1870–1918, 53 mm x 56 mm, uden stempler
BUDT 9000,- DKK
2 stk magiske dyner/tæpper/puder, kan laves til en pude ved brug af lynlåsen så man selv vælger hvad man vil have, ubrugte
. Glinkowski UBS25 T - Klapskovl m/ S80 ophæng til 30-35 ton gravemaskine
BUDT 23100,- DKK
Dansk snedkermester Øreklapstol med ben af bejdset eg. Sædehynder, sider og ryg betrukket med patineret brunt, farvet skind. Udført ca. 1940'erne.
Stort parti bamser, ubrugte
Ca. 65 stk Ølglas 37 cl. + 2 stk vaskebakker rumdelte hver for 36 glas, af god kvalitet
Dansk forsølvet officerssabel M/1950 i skede med bærepose og porte epee. Den firniklede klinge er ca. 81,5 cm. lang mærket kronet FMI på brystets ene side og CARL EICKHORN SOLINGEN på den anden i forniklet jernskede med to bæreringe.(1)
Akvarium. Ca. 300 liter. Med diverse udstyr. Heriblandt: pumpe, filter, mm. 100 x 40 cm. 45 cm i højde. Har stået længe, og trænger til en rengøring. Og der tages forbehold for fejl og mangler. MOMSFRI