Lukker 08/12-2024 19:00:00
Står i 6800 Varde. Udstoppet fugle, 3 stk. Lavet af konservator i Grindsted. H21 cm. Fremstår i pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Louis Vuitton “Alzer 60” trunk af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, kort læderhank, et rum med stropper, beige for samt udtagelig bakke. To nøgler medfølger. H. 22 x B. 60 x D. 42 cm.
BUDT 16000,- DKK
Antikkens Rom og Grækenland, samling mønter fra bl.a. Augustus, Tiberius, Vespasian, Hadrian, Julia Domna, Elagabalus, Probus, i alt 26 stk.
Frost- / kjølevæske MAINTAIN FRICOFIN 50 20L antall/ Quantity/Unit: 30 PC/stk
Incl. taske og diverse ledninger.
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
Til krog og wirehej ABC 20" - Container til mandskab
BUDT 10750,- DKK
Lis Bjergsted (f. 1929, d. 2011) Sommerdag ved Frederiksholms Kanal. Sign. Lis Bjergsted. Olie på lærred. 65×75. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Et par safirørestikker af 18 kt. guld hver prydet med talrige facetterede multi farvede safirbrioletter på i alt ca. 14.32 ct. Samlet vægt ca. 15 g. L. 4,5 cm. (2) Tester op til 22 kt. guld enkelte steder.
1875. 16 øre, 7.tryk. KOMPLET PLADNING med alle 100 forskellige positioner repræsenteret incl. pos. 61 med ISOLERET OMVENDT RAMME og 3 stk. PERLEFEJL. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger desuden ca. 235 dubletter incl. 3 stk. pos. 61 og 4 perlefejl i blandet kvalitet. Ex. Lasse Nielsen [ 27,27y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
10 stk Borde 120 x 80 cm