Lukker 08/12-2024 19:01:00
Står i 6800 Varde. Jagtstue tema. Opsatser, m.m. Mange dele. Oprydning fra bo. MOMSFRI
BUDT 125000,- DKK
Samling danske mønter, bl.a. 2 skilling 1644, H 151A, erindringsmønter, (5 stk.), diverse Trankebar, inkl. Chr. IV, 4 kas u.år, UBJ 212, Sieg 58, samt diverse udland m.m., i alt 24 stk.
10 stk. Luftværktøj, skruemaskiner, popnitte, opruller
Samling på fem illuminationsglas, et klart optisk stribet, Holmegaard katalog 1853; et opalhvidt glat, antagelig Holmegaard samt tre engelske. Holmegaard og England. 19. årh.s anden halvdel. H. 9–10 cm. (5)
Danmark. 1851–1976. Samling **/* i LT-album samt stemplet samling klassiske mærker i lille indstiksbog. Desuden 2 andre album med bl.a. julemærker. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
NØRREJYLLANDS Jpb. 20.10.22. Bureaustempel på brevkort til England [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Stor barok lysekrone af Böhmisk glas, profileret stamme, otte snoede lysarme, talrige lysspyd behængt med prismer. Sammensat af forskellige dele, 18. årh.s første halvdel. H. 140. Diam. 95. Proveniens: Dansk herregård på Sydfyn.
4 stk. Abu Garcia MAXXSP-30 fiskehjul, samt 4 stk. 4 fiskestænger L. 270 cm. 10-40 g.
LUNDBY. Lap VI på brev med 8 øre tofarvet og brevkort fra Tyskland [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ballonbue Kobbermetallic, 4-kantet med 6 meter stof
11 kasser af 5 stk store galv bolte M30x140 + 2 kasser med M20 L 29 cm galv. Bolte