Lukker 08/12-2024 19:06:00
Står i 6800 Varde. Kantlisteskærer. ORTEGUIL. OR/C/80. Brugt, men ok stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Danmark. 11 tidligere auktionslot i **/* kvalitet inkl. Våbentype 10 øre ANILINRØD, Gl. Luftpost højværdier, Chr. X med nuancer osv. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ken Denning (f. Sønderborg 1957) Uden titel. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 90×96. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Udgår desværre, pga nærmere optælling
Robert Haussmann Standerlampe af aluminium med 13 blus, mellemstykket af hvidt plast. Udført hos Swiss Lamps International, 1960'erne. H. 165.
Stor fjernstyret lastbil. Æsken måler ca. 67cm, bilen er i størrelsesforhold 1:18
4 stk hjulskærme 450 x 1300 til lasbil/trailer/vogn + 2 stænklapper
Med rulleskøjter til at flytte dem. Ekstra piber til forskellige underlag. Maredo GT230 HiSpeed-Corer - 3 enheder / 3 units
Peter Ølsted, efter, 19. årh. Parti fra Dalby Mølle ved Kolding. Sign. A. Berg 1859. Betegnet på bagsiden af blændrammen Copie efter en studie af P. Ølsted. Olie på lærred. 35×50. Uindrammet.
Martinus Rørbye (f. Drammen 1803, d. København 1848) Landskab med en mand, der tager et hvil ved en sø. Usigneret. Dateret den 31 maj 1833. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 20×25.
20 stk. 12v batterier, 7,2 ah, 15x6,5x9,5 cm, ubrugte, exp. Date 2027
Står i 6740 Bramming. Fuge EDB - stikdåser, 1, 2 og 3 dele mm. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
hydrauliktank