Lukker 08/12-2024 19:17:00
Står i 6800 Varde. Jutlandia bakker, 2 stk. Måler : 69 x 45 cm. H: 5 cm. Pæn stand. Trænger dog til rengøring og olie. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987) Cirkulær skål af stentøj, indvendigt med reliefdekor. Dekoreret med Dilou glasur. Sign. monogram. Kgl. P. H. 7,3. Diam. 26,2. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
8 stk Yoke Anchor Point, drejbar 360 grader, M42, 15,6 T.
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun. Pos. 42, 75 og ukendt. 3 mærker med streger og prikker i mærket. 2 mærker positionsbestemte. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Migatronic Mig 445 MK Migatronic Mig 445 MK III
Finn Juhl, tilskrevet (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) Rullebord med stel af mahogni med kehlet kant. Antageligvis udført hos Anton Kildeberg, retailed by Illums Bolighus. 1950'erne. H. 61. L. 71. B. 46.
Vandvogn med to palletank ABC Vandvogn
Danmark. Postfrisk parti i 7 album med mange miniark, 4-blokke, moderne udgivelser med høj pålydende værdi [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Romerske kejserdømme, Geta, Caesar 198–209, Denar, Rom, PONTIF COS II, 3,35 g, RIC 59b Ex. Professor Niels Hannestad, Samleretiket medfølger.
Still Gaffeltruck STILL RC40-30 truck med gaffel rotator og spreder Maks bredde på gaflene – 200cm Har gått hos stort metall gjenvinningsselskap intill 1 år siden. Selges da det ikke er nok bruk. Sist sertifisert 03.2023 har ikke blitt fornyet da det ikke har vært nødvendig. Starter lett og går fint Kjente feil: Starter er koblet til en knapp som en provisorisk løsning. Timetall er ukjent. Punkteringsfrie solid gummi dekk. Spesifikasjoner: Årsmodell – 2012 Årsmodell rotator ramme - 2015 Løftekapasitet – 3000kg Løftehøyde – 5610mm Høyde på mast – 2275mm Egenvekt – 4761kg
33 pakker Fluoro Carbon Forfang til Spinnefiskeri, der er 2 stk i hver pakke. Fluorocarbon forfangene er næsten usynlige for fisk, synker hurtigt og har så godt som ingen hukommelse. Med Safety-swirvel og Scandic-snap. 10 pakker 30 cm. 6,5 kg., 7 pakker 30 cm. 20 kg., 8 pakker 30 cm. 15 kg. og 8 pakker 30 cm. 10 kg. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Et par danske to-armede barok kandelabre af sølv, ligeknækket og oktagonal form, to svungne arme med tårnformet midte, baluster stamme med knapper, hvælvet og profileret fodstykke med konkave sider og indtrukne, runde hjørner. Aftagelig overdel til ét lys. Mester Jens Nielsen Randers, København 1749. Vægt 1.547 g. H. 31 cm./23 cm. (2) Proveniens: Fra samlingen efter højesteretssagfører Ole Gangsted-Rasmussen (1911–1998).
Bestik model Bornholm, Ca. 375 stk Knive, 360 stk Gafler samt 360 stk Spiseske