Lukker 03/12-2024 14:00:00
Selges for kunde grunnet endret behov. Underliggende skjær til traktor. Brukt på Claas Axion 870 2022 modell. Har braket som passer den. Kan monteres på alle typer traktorer. Enkel montering. Fungerer veldig bra og er praktisk. Lite brukt.
Afhentes: Nordheimsund , Norway (via Google Maps)
Kraftige båndstrammere på palle, B bånd 75 mm, 10m, 50 kn, 10000 daN
Breitling “B-1” Digital/analog ur af stål. Ref. A68362. Lænke af stål omkreds ca. 22 cm. Ø 44 mm. Quartz. 2005. Købsbevis og ekstra led medfølger.
Emil Gregersen (f. Balling 1921, d. Højbjerg 1993) Uden titel. Sign. Emil G. Olie på lærred. 38×55. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Sønderjylland. Samling stempler fra Sønderjylland med bl.a. en del nummerstempler inkl. på forsendelser og desuden en del diverse stempler på tyske mærker mv. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1853. 4 RBS Thiele II, mørk rødbrun. Plade II. Meget smukt mærke med centrisk nr.stempel 51 (Odense). Attest Jørgensen. Pragteksemplar [ 1IIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Sauceskåle i stål ca. 135 stk + karstoffelskåle i stål ca. 136 stk. + kartoffelskeer ca. 100 stk. + sauceskeer ca. 50 stk
3 stk. 12 v batterier, 45 AH, ubrugte i kasser
FREJLEV. Pænt og sjældent stjernstempel på brevkort frankeret med 5 øre Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
5 stk Gasvarmeovne med regulator
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel Parti fra Silkeborgsøerne. Sign. K. C. From. Olie på lærred. 27×35,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 721, 2003 nr. 1533.