Lukker 09/12-2024 11:00:00
Stor fjernstyret lastbil. Æsken måler ca. 67cm, bilen er i størrelsesforhold 1:18
Ca. 81 stk Aroma Middagstallerkener 26 x 26 cm
Henry Rosengren Hansen Fritstående skrivebord af palisander, front med to skuffesektioner med hhv. to og fire skuffer samt en udtræksbakke i venstre side. Model 52. Udført hos Brande Møbelindustri. H. 72. L. 180. B. 80. Litteratur: Mobilia nr. 100, november 1963.
HAASTRUP. Pænt stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Selges på vegne av kunde. Fungerer normalt.
5 stk LED lamper 50W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
6 bts. Château Léoville Las Cases, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
Poul Ekelund (f. Klippan 1921, d. Hjørring 1976) Landskab. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 46×65. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
ubrugte luftcylindre
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) “Moonlight Grape” ring af sterlingsølv. Vægt ca. 21,5 g. Front 2,6×3,6 cm. Str. 56.
BUDT 2300,- DKK
50 stk div. retro metal-skilte, ass. af 50 modeller. Måler fra 13cm til 51cm
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908) Marine med danske sejlskibe i høj sø. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 80×101.