Lukker 09/12-2024 11:00:00
Stor fjernstyret 4-hjuls trækker, med fjedre og er terrængående.
Frederik III, 2 mark 1668, H 115, været monteret, 4 skilling 1667, H 137, 2 skilling 1665, H 132B, samt Slesvig, 1/16 rigsdaler 1648, Lange 346, i alt 4 stk
Olafur Eliasson (f. København 1967) “Icelandserien”, 2004. Sign. på certifikat. 1/1. Number: IS_04_50. Unikt foto i farver. Bladstørrelse 60×90. Proveniens: Stalke Galleri, København. Certifikat signeret af kunstneren medfølger. Certifikat udstedt 30.6. 2004. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Italienske Io-Lux DIA.SOUND Diamond højtaler/lampe. Kan indstilles i forskellige farver med den medfølgende fjernbetjening, og farverne kan følge rytmen af musikken, som bliver afspillet via bluetooth. Den kan både bruges inde- og udendørs. Kan spille og lyse op til 8 timer. Oplader medfølger. Den måler 22 x 30 cm. Nypris 1.095,- kr. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Står i 6740 Bramming. Sortiments reol med 48 stk. rum. Den måler H: 80 cm, B: 60 cm, D: 12,5 cm. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk O&K 50 skovl SMP Skif O&K 50 skovl SMP Skifte.
Ole Lynggaard (f. 1936) Tre halskæder prydet med grå ferskvandsperler, perler af ametyst, rosakvarts og bjergkrystal m.m. med Lynggard dupsko. L. 43–96,5 cm. (3)
1851. 4 RBS Ferslew. Plade I. Fuldrandet mærke på brev fra Næstved til København. Stumt stempel samt 2-liniestempel “NESTVED d. 23.Mai 1852”. Særdeles sjælden forsendelse, ganske få tilsvarende breve kendt. Attest Møller AIEP [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
KØKKENKNIVSSÆT udført i rustfrit tysk DIN 1.4116 stål. Kokkekniv, santokukniv, brødkniv, urtekniv og universalkniv. Knivblad 9 - 23 cm. Super skarpe og holdbare. Hårdhed 56 HRC. Skæfter i ibenholt træ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
1920. Planche med ufrankeret brev fra Den Internationale Kommisions Pressebureau sendt fra Flensburg 1.3.20 til Haderslev samt løst parstykke 4 kr./5 mark, grøn anvendt på pas 14.januar 1920. Sjældent materiale [ 27 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×