Lukker 27/11-2024 17:20:00
A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse) Smykkesæt af forgyldt sølv bestående af to brocher og et par øreclips prydet med hvid emalje. Broche B. 5,1–6,5 cm. L. 3,5 cm. Øreclips diam. 25 mm. (4)
BREMSE STEMPEL VÆRKTØJ.
105,6 m2 kvalitets trægulv fra Moland. Hver stav måler 10x233/2050 mm. Medway white ash, børstet overflade. nyt og ubrugt i original emballage. Sælger tilbyder at være behjælpelig med at arrangere transport gennem et fragtfirma, som sælger anvender til dagligt. ! Transport afregnes direkte iflg. aftale med sælger !
Papir/karton 10 pk med 250 stk i hver
156 stk. lysfad
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner) Sybord af palisander med underliggende garnkurv af flet. Ene side med “skjult” skuffe i sarg. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 52,5 B. 58,5. D. 43,5.
Blandeanlæg med mange anvendelsesmuligheder. LED display Kan bruges til 2 komponent produkter. Max. 2% afvigelse. NB: dele til doseringsanlæg mangler. Graco ProMix 2KE
Perle- og safirvedhæng af 14 kt. guld prydet med South Sea perle og facetslebet pink safir. Halskæde af 18 kt. guld medfølger. Perlediam. ca. 14 mm. Vedhæng L. inkl. øsken 3,3 cm. L. 39,5 cm. (2)
2 stk. golfvogne + 2 stk. golfbags + div. køller
Strømper 48 par i str 40-46
Chippendales oval fad 57x43 cm 9 stk.