Lukker 08/12-2024 14:01:00
Antikkens Grækenland, Psidia, Selge, Obol, ca. 350–300 f.Kr., 0,83 g, BMC 8, SNG von Aulock 5278 Ex. Professor Niels Hannestad
BATO VÆRKTØJ. Skruetrækker sæt samt 2 stk. Tangsæt.
Står i 6800 Varde. Gevær tasker og kolber. 3 tasker. Længste måler 135 cm. Længste kolbe måler 87 cm. 2 stk. Pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Kay Kørbing (f. København 1915, d. 2004) Et par væglamper af messing med indvendig skærm af klart glas samt udvendig skærm af sortlakeret metal. Udført og mærket hos Lyfa. H. 37. Diam. 10. (2)
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001) "Java vrillée”, 1977. Sign. Estève, 51/95. Litografi i farver. Lysmål 69×53. Litteratur: Prudhomme et Moestrup nr. 84. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign. Knyttet på silkekæde. Signeret: Esfahan Ebadi. Ca. 2000. 195×192.
144 stk store sæbeboblesværd m/Dino, måler ca. 35cm
gevindværktøj
Bianco Båndsag Mod. 280 År 2017 Sagen virker, men den har tidligere stoppet opp. Om det er en dårlig kontakt eller lignende vites ikke. [email protected]
Keyboard og to høytalere. Tilstand ukjent. [email protected]
Står i 6740 Bramming. Sortimentskasser/lagerboks 300D - 2 forskellige slags. Nogle med rumdeler. 33 stk. af den lyse (30 x 8 x 8 cm.) og 12 stk af den mørke (L: 23 cm). Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS