Lukker 08/12-2024 14:19:00
Romerske kejserdømme, Elagabalus, 218–222, Tetradrachm, Antiochia, 12,89 g, cf. Sear 3096
Står i 6261 Bredebro. Tørretumbler - electrolux Sensordry. Den er med luft udtræk. Fra juli 2023 og dermed ikke brugt meget. Brugsansvisning medfølger. Den måler 60 x 61 cm. H: 84 cm. MOMSFRI
10 stk 3-armet stager, Sølv look
- Velholdt fin maskin Kobelco SK 10 SR - Minigravemaskine / mini excavator 1 ton
BUDT 61000,- DKK
Komatsu WA320-8 Hjullæsser. Årgang 2017 med 7921 timer. Maskinen er monteret med følgende: Central smøring. 750/65-R26 Alliance dæk. Radio. Bakkamera. Maskinen fremstår i god funktionel stand og er løbende serviceret. Sidste service blev udført 10/08/2023.
Pei DR 15 Svejsemaskine 15 kva, 400v, med Cebora GR 51 vandkøling, slanger, kabler, rullevogn med trækstang
BELYSNINGSMAST 3 Lyskastere Med automatisk bremsevinsj Mål og vekt: Lengde: 12m Bredde: 2,6m Vekt: 260kg Venstre dekket er punktert
1 stk Køkkenbordplade med håndvask, ca. 196 x 122 cm, kan have ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Svensk vippebord med rund plade af Alrot, profileret stamme på trepasfodstykke af sortmalet træ. Ca. 1800. H. 115. Diam. 79.
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957) Kystparti med figurer. Tryksign. Jens S. 52 samt betegnet med dedikation. Litografi i farver. Lysmål 46 × 62. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Lysberg, Hansen & Therp: Lænestol med ben af mahogni, samt messingsko. Sæde, sider og ryg betrukket med rødbrunt patineret skind. Udført hos Lysberg, Hansen & Therp.
14m2 vægfliser 33x90cm mat hvid + stenfliser nedenunder anslået 10-15m2. Ubrugt.
Perlkelchen vinglas af hessisk type, konisk cuppa med fortykket bund hvori luftperler, balusterformet stilk på hvælvet fod, antagelig Norge 18. årh.s midte. H. 14,5 cm.