Lukker 08/12-2024 14:33:00
Christian V, 4 mark / krone 1692, H 90C, Sieg 46.3, Aagaard 60, årstal i omskriften og sløjfer ved øvre skjoldhjørner
Romerske kejserdømme, Antoninus Pius, 138–161, Denar, Rom, COS IIII, 3,57 g, RIC 189
Samling af diverse tokens, spillemærker, poletter, medaljer og 1, 2, 5 og 10 øre mønter m.m., i alt mere end 450 stk.
Fin krog til kran, med ballespyd. Kan også bruges med gafler (følger dog ikke me ABC Palleåg - Til ballespyd eller pallegafler
Opel Movano 2,3 cdti. varevogn. Pæn og velholdt bil . Bilen er sidst synet 28/9-2023 Bilen har lbn. været vedligeholdt og den funger godt. Årgang 2011. KM. 217929
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Komposition fra “Jubilæumsserien”. Sign. Jorn 63, 35/50. Litografi i farver. Lysmål 60×44. Litteratur: Van de Loo 246. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Plastborde 245x76cm 10 stk.
BÅNDSAV, FMB SIRIUS Båndsav. Årg 1995.
800 stk linjerede skolehæfter
1847. Brev fra hammel til vinhandler Luplau i København. Påtegnet “Hermed en Kasse og 3 Ankere”. På bagsiden “N.14 Med paquet Ørsted, Michelsen” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Danmark mv. Parti i flyttekasse med bl.a. samling Danmark med bedre værdier heriblandt 2 RBS, en del anden skilling, Tofarvet mærker, begge Posthuse mv. Desuden brugbar samling Norge med nr. 1 mv. De blå fortryksalbum er tomme. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Diplomat”. Armstol af palisander, betrukket i sæde og ryg med grå uld. Model FD 209. Udført og mærket hos France & Søn. 1960'erne. Litteratur: Mobilia nr. 96, 1963. Litteratur: France & Søn katalog 1968.