Lukker 09/12-2024 11:30:00
Opel Movano 2,3 cdti. varevogn. Pæn og velholdt bil . Bilen er sidst synet 28/9-2023 Bilen har lbn. været vedligeholdt og den funger godt. Årgang 2011. KM. 217929
Afhentes: 5220 Odense SØ, Denmark (via Google Maps)
50 kr 1963 A5, 1970 A8, A9, 100 kr 1962 A4, 1970 B4, samt erstatningssedler 1965 A8, 1970 B3, Sieg 135, 137, Pick 45–46, pålydende 550 DKK, i alt 7 stk.
Santokukniv, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ebonywood. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
710 stk. (71 pakker med 10 i hver) Silketråde til Hornfisk. En genial måde, at fange hornfisken på. Trådbundtet fiskes efter et bobbelflåd, blink eller lod. Fisken bider i bundtet og hænger uhjælpeligt fast med sine små, sylespidse tænder. Yderst effektivt og humant da man helt undgår at fejlkroge fisk og skade fisk der svømmer ind i krogen. 16 pakker (160 stk.) grønne, 15 pakker (150 stk.) gule, 10 pakker (100 stk.) hvide, 10 pakker (100 stk.) røde, 10 pakker (100 stk.) sorte og 10 pakker (100 stk.) blå. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
18 visninger
BUDT 225,- DKK
Diamantring af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.88 ct. Vægt ca. 7,5 g. B. 9 mm. Str. 59.
ubrugt motor 1,5KW med lang aksel
Tysk Rige. 1933–45. Samling med mange bedre mærker og sæt, bl.a. Chicargo Farht i postfrisk (højt sign. BPP), Wagner mv. samt 8 forskellige miniark og Tjeneste [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Er i god stan ABC 200 cm - KST - Automat tilkobling af hydraulik - Til 30-35 ton
BUDT 23500,- DKK
C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879) “Sundet imellem Helsingør og Helsingborg”. Sign. C. Frederik Sørensen 1859. 154×229. Mona Christensens og Jan Fayes fortegnelse over C. F. Sørensens malerier, 1991, nr. 367. Udstillet: Charlottenborg 1859 nr. 181. Kunstakademiet i Stockholm 1860 nr. 283. Proveniens: Købt af Kunstforeningen for 700 rdl. og efterfølgende bortloddet. Hér vundet af grevinde Scheel til Rygaard. Herregården Engestofte, Bruun Rasmussen auktion 729, 2004 nr. 1213, afb. i forordet til auktionen og s. 21.
HØJDELØFTER, elektrisk. H1800 mm.
2 bts. Gevrey-Chambertin “Clos du Château”, Armand Rousseau 2018 A (hf/in).
Grønland, Grønlands Styrelse, 5 kr u. år (1926), nr. 34369, Daugaard Jensen / P.P. Sveistrup, Sieg 63B, Pick 15A, Grønlands Administration, Handelsværdimærke 1, 5, 20 skilling, Sieg 80, 81, 82, Pick M8, M9, M10, i alt 4 stk
Natkikkert/kamera med 3 watt IR lys. Tager op til 4K video og 36Mb billeder, 3" farveskærm. Indbygget 4000 mAh batteri. Ubrugt