Lukker 08/12-2024 14:48:00
2 kr 1876CS, H 13A, 1 kr 1875 CS, 1892 CS, 1898 VBP, H 14A-B, pæne kvaliteter
3 forlænger kraftkabler af 25 m i hver, med stik, 3 faser, 5G 2,5, ubrugte, MF
Dansk snedkermester Et par lænestole med stel af mahogni. Sko af messing. Sæde, sider og ryg betrukket med gult uld. Udført 1930érne. (2)
Fejekost Stensballe, arbejdsbredde 125 cm, Frontmontage med A-ramme, passer bl.a. til Nimos DM Trac 204
Usigneret Katanaklinge i Shirasaya med Koshirae og papirer med tidlig Edo klinge 62 cm. lang med tydelig Hamon og to huller i anglen. Grebet beviklet med sort bånd med Mokko Gata Tsuba og sortlakeret skede.
fræserskær, toolbits m.m.
RUDME (II). Pænt stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
KNIVSLIBESTEN. Dobbeltsidet korn 1000/6000. Ubrugt. Modelfoto
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk BS Vognen BS Vognen 25T
BUDT 47500,- DKK
2 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2004 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Danmark, samling medailler, inkl. medalje for Deltagelse i Krigen 1848–1850 og 1864, i alt 7 stk.
En samling thailandske Sawankalok dyrefiguer af delvist glaseret stentøj. 17. årh. og serene. H. 4–16. (17)