Lukker 08/12-2024 14:49:00
2 kr 1899 VBP, H 13B
Fransgård krattknuser FKR 1501 selges for kunde grunnet kjøp av ny modell og endret behov. Dette er modellen med lang rekkevidde, ypperlig til å rydde jorde og bekke kanter. Slagkjetting som gjør at den tåler stein bedre. Maskinen er lite brukt, orginal kjetting sitter på, følger med en ekstra kjetting. Kun 1 eier på denne han kjøpte den helt ny. Denne trenger 4 dobbelt virkende uttak. Maskinen er lagret innendørs hvert år, veldig godt vedlikeholdt.
Hele Verden. Parti i 2 kasser med bl.a. mængder af postfriske udgaver fra Danmark, Norge og Schweiz inkl. hæfter fra abonnement mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1937. Schultz, 10 øre, grønblå. Klip med blåt skjoldstempel KOLONIEN HOLSTEINSBORG. Pragtkvalitet. Attest Nielsen [ 15 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1864. Feltpostbrev fra Halle 14.12.1864 til officer i det Magdeburgischen Fusiier Regiment No. 36 i Altona, og herfra omadresseret til Segeberg [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti radiatorer( fl. Nye) + krom håndklædetørre + alu-rist til konvektor + opføringssæt
16 visninger
Ringgaffelnøgle sæt med 25 stk. Fra 6-36. Ubrugt.
Holger Møller (f. København 1864, d. sst. 1938) Portræt af Helene Hiort-Lorenzen (1862–1920). Sign. H. Møller. Olie på lærred. 29×27.
Vildtkamera med 2" farveskærm. 4K Video eller billeder op til 60 mp. Forbindelse via WiFi. Med IR dioder til natoptagelse samt bevægelsessensor. Bruger SD-kort og AA-batterier, eller USB-strøm. Ubrugt
Sølvmonteret tysk flintlåspistol ca. 1726–29 af Casper Weber. Kanneleret kolbekappe, aftrækkerbøjle med lang fingerstøtte, flad meget lidt bananformet lås med kanneleret fængpande mærket C. WEBER A. C. ERLANG, sideblik i form af stor sølvplade, todelt ca. 31 cm. lang pibe bagtil ottekantet fortil rund i kaliber 15 mm. med mandelformet sigtekorn i sølv, det mørke skæfte afsluttes som ladestokken med horn og ladestokken fastholdes af 2 relativt store sølvrørkner. Alle beslag er mærket IGH samt N. Caspar Weber arbejdede i Erlangen-Neustadt i Bayern 1722–1748. Pistolen er usædvanlig let og af høj kvalitet.(1)
Swan FF Kompressor med 2 cyl. motor, 10 hk, 12 bar, 500 l tank, El betjeningsboks, timetæller viser 4809.
Romerske kejserdømme, Septimius Severus, 193–211, Denar, Emesa, 194–195, MINER VICTOR, 2,98 g, RIC 409A