Lukker 08/12-2024 14:49:00
1 kr 1892 CS, H 14A
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Massey Ferguson 7624 4WD 222 HP -Dyna VT 9,4 Massey Ferguson 7624 4WD 222 HP -Dyna VT 9,4 ton
BUDT 250000,- DKK
Danmark. 1875–2002. Postfrisk/ubrugt samling i 2 Stender albums med bl.a. e del bogtryk og nærmest komplet i stålstik. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Erik Magnussen (f. Frederiksberg) “Yoga”. Et par hvilestole med svungent stel af stål. Sæde samt ryg betrukket med brunt skind. Udført 1970'erne hos Kevi. (2)
Merete Barker (f. Birkerød 1944) Uden titel. Sign. Merete Barker 95. Olie på papir momteret på lærred. 70×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Dansk rokoko spejl i ramme af nøddetræ og forgyldt træ. 18. årh.s midte. H. 105. B. 46.
Junghans Ato magnetpendel bordur af messing med glaskuppel, serienr. 523268. Tyskland. 20. årh.s. midte. H. 22. B. 22.
Granit Håndvask til badeværelse, 1200 x 495mm
200 stk. engangsdragter (ubrugt)
BUNKAKNIV, 21 cm knivblad, udført i 110 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Inkl. Skede uført i træ. Ubrugt i gaveæske udført i træ. Modelfoto
Står i 6780 Skærbæk. Fjedrehavre til hest. 2 delt. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Står i 6800 Varde. Vintage stentøjs syltekrukker, 4 stk total. 1 stk. med H: 19 cm, Ø:22 cm. 3 stk. med H:13 cm. Ø:18 cm. Ok stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI