Lukker 08/12-2024 15:04:00
Færøerne, 1, 2, 5, 10 og 25 øre 1941, Sieg 1–5, komplet sæt officielle mønter
“Flora Danica” Frugtskål af porcelæn, gennembrudt og med pousserede blomster, dekoreret i farver og guld med blomster, hanke i form af slynget grenværk. 3536. Royal Copenhagen. H. 8,5 cm. L. 26 cm.
Michael Kvium (f. Horsens 1955) “Grædende foster”, 1989. Sign. på bagsiden Kvium med titel og datering. 45×35. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 45000,- DKK
PROJEKTØR, 2 stk. 50 watt LED Projektør, vandtæt. Ubrugt.
Norge, Frederik III, 2 mark 1661, NMD 161D, H 67G
70st installationsplåtar för montering av solpanels skenor på papptak Rostfri Vagnsbult M10-30 medföljer
Teddy Sørensen (f. Holme 1938, d. 2002) Komposition. 1985. Sign. Teddy Sørensen 1985. Akvarel på papir. Bladstørrelse 100×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Danmark. 1864–1930. Lille samling på Visirblade. Stort set alle mærker med pragt/LUXUSSTEMPLER [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca. 164 stk Likørglas 5 cl.
Lækkert topnøglesæt 172 dele, ubrugt
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.30 ct. Farve: G. Klarhed: I. Vægt ca. 6 g. B. 8 mm. Str. 51.