Lukker 08/12-2024 15:10:00
Belgien, 2 Francs 1856, KM-XM7.1, “graded AU-details by NGC”
KWSM-24IR32HF
2 stk. slangeopruller, luft / Vand, til vægophæng, stand ukendt
1834. Udstillingsplanche med brev fra Bremen 27.2.1834, via Randers til Hobro. Påtegnet “CITO CITO” (Haster) [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
7 flasker lappevæske, OKO á 1250 ml. (ubrugt)
Ida M. M. Heerfordt (f. Skjoldborg 1834, d. København 1887) Udsigt mod Frederiksborg Slot. Sign. Ida H. Olie på lærred. 16×21,5.
Værktøjskuffert med 550 dele inkl alt. Diverse værktøj og tilbehør. Ubrugt.
Incl. taske og diverse ledninger.
PLAST INVERTER. Ikke afprøvet.
1907. Fr. VIII, 5 øre, variant “STOR PLET I HØJRE 5-TAL”. Stemplet eksemplar. [ 54 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Næste uge”. Sign. på bagsiden med titel og datering. Mixed media på krydsfinér. 80×80. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6360 Tinglev. Høvlet spærtræ, C24. Ca. 16 stk. 250 x 65 mm, á ca. 420 cm. Ca. 16 stk. i alt. Ubrugte og restparti. Der tages forbehold for ukurante mål og blandet stand på nogle af dem. Ligger indenfor, men enkle kan have varietet stand + MOMS
Fin lille harve. 5,5 mete Kongskilde ubekendt - 5,5 m