SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
Grønland. 39 forsendelser inkl. Adressekort, Polarpost osv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 bts. Gevrey-Chambertin “Clos du Château”, Armand Rousseau 2018 A (hf/in).
23 lagerkasser stål
Fritz Hansen Lille bænk af mahogni. Sæde betrukket med sømbeslået, patineret skind. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1940'erne. H. 48 cm. L. 81 cm. W. 40 cm.
Smart knivblok med 5 knive i forskellige størrelser samt fjerkræssaks. Blok og knivskaft i brun. Ubrugt og i original emballage. +MOMS
Piero Fornasetti (f. 1913, d. Milano 1988) Kvadratisk bakke med ramme af sortlakeret træ. Bund ilagt stor løs sortglaseret lertøjskakkel med gyldent solmotiv. Kakkel stemplet “Made in Italy”. H. 3,5. B. 41,9. L. 41,7.
Mekanikker liggebræt, luftslangeopruller uden vægbeslag, arbejdslampe, led bar, MF
TOPPE-BITSSÆT, Hanse, 32 dele.
Tre Kelim tæpper. Luri, sydlige Persien. Ca. 1960. 230×129. Antikt Shahsavan sofreh, Kaukasus. Ca. 1900. 130×119. Antik Shahsavan kelim, Kaukasus. 1890–1910. 254×155.(3)
Dørlås Secuyou 2 stk, Smart greb uden elektronisk dørlås, små ridser på en. Messing. Ubrugt
GRENREOL med indhold af stålrør og rustfri rør.
Elisabeth Jerichau Baumann (f. Warszawa 1819, d. København 1881) Ung mor i hvid folderig kjole og rødt tørklæde i det sorte hår. I armene holder hun sin nøgne baby. Antagelig fra Capri. Sign. Jerichau Baumann 1874. Olie på lærred. 74×61. Den unge mor og barn har motivmæssigt stor lighed med maleri af kunstneren udstillet Charlottenborg 1874 nr. 120 med titlen “Fra Capri. Mor og Barn”. Dette købt af Nationalmuseum i Stockholm 1880.