Lukker 08/12-2024 15:22:00
Straits Settlements, 50 Cents 1893, KM 13 - renset Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
2200 stk glaserede falstagsten. Ubrugt på 6 paller.
2 hydr. Cylinder ubrugt
Omega Speedmaster “ADB case” af stål, ref. ST145.022. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, kaliber 861. Omega lænke af stål, omkreds ca. 19 cm. Ø 42 mm. 1984. Senere Omega-æske medfølger.
Parti bor
England. Tjeneste. 4 gamle auktionslot med mærker i **/* kvalitet. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Celine Taske af blåt denim med lyst print, mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, skulderstrop, to udvendige forlommer, et rum med knaplukning, en indvendig lynlås lomme og blåt denimfor. H. 22 x B. 29 x D. 11 cm.
Case CX240 B gravemaskine med Beco tilt og 200cm graveskovl. Der er brugsspor, steder med slid og rustafskalninger som ved en maskine af denne type og alder. Melder teknisk fejl, uden indvirkning på mekaniske funktioner. Testet i mekaniske funktioner ved gennemgang.
Rolex Datejust af 18 kt. guld og stål, ref. 116233. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 3135. 2009. “ROLEX ROLEX” skive med X-slebne diamanter. “Jubilee” lænke af 18 kt. guld og stål, omkreds ca. 18,5 cm. Ø 36 mm. Kassenr. 116233. Bagkassenr. 2030. Serienr. V248614. Værknr. 3 2427308. Manual, hangtag og certifikat fra 2009 medfølger.
48 stk. drinksglas. Flere glas trænger til rengøring
Axel P. Jensen (f. Kerteminde 1885, d. Virum 1972) Arbejde i tørvemosen. Sign. Axel P. J. 1911. Olie på lærred. 80×115. Udstillet: Axel P. Jensens retrospektive udstilling, 1948. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
4 stk. tæpper med mål: 92 x 238 cm. 112 x 290 cm. 140 x 216. og 95 x 125 cm. Made in Denmark. Ubrugt, men kan dog være en smule støvet. Salg for advokat +MOMS