Lukker 08/12-2024 15:36:00
Margrethe II, Borgervennen 1788–1988, Det forenede Understøttelsesselskab, S. Jacobson og F. Hertz, Ag, 37 mm, 31,35 g, i original æske
OLIE/DIESEL PUMPE. 12 Volt/155 watt. 2400 liter/time. Ubrugt.
Maldiverne, samling af 1/2 Larin mønter, KM 32, i alt 84 stk.
BUDT 370,- DKK
Louis Vuitton “Alma PM” taske af monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med to indvendige lommer og brunt stof for. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 25 x B. 34 x D. 16 cm. 2002.
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903) “Udsigt fra Puggaards Ejendom i Halland”. Sign. V. K. 24/6, 74. Olie på lærred. 31×41. Udstillet: Foreningen for National Kunst, “Vilh. Kyhn 1819–1903 Hundredaarsudstilling”, 1919 nr. 228.
Wenzel Tornøe (f. Svendborg 1844, d. Frederiksberg 1907) Liggende pige. Usigeret. Dateret 14 marts 1866. Blyant på papir. Lysmål 21×33.
Enrico Baj (f. Milano 1924, d. Varese 2003) Uden titel, 1960. Sign. Baj 60. Mixed media på pap. 70×50. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
10 stk Borde 220 x 68 cm og 20 Bænke 220 x 25 cm, med brugsspor
Ikon med fremstilling af Gudsmoder med Jesusbarnet, oklad af delvist forgyldt sølv. Tempera på træpanel. 19. årh. 21×16.
1 hydr. Cylinder ubrugt, 60x30x 650 total
100 kr 1922, 1924 A (2 stk.), 1926 A (2), 1928 (7), 1930 (6), Sieg 109–110, Pick 23, 28, i alt 18 stk.
udstødning flexslanger og defroster