Lukker 08/12-2024 15:40:00
USA, mindedukat, 'First Lunar Landing 1969', Au, 3,5 g (900/1000), i alt 2 stk.
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908) Stormvejr på Grenen, Skagen. Sign. Holger Drachmann, 95 Skagen. Olie på lærred. 20×32.
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Grand nu bleu”, 1998. Sign. Corneille, E/A. Radering i farver. Bladstørrelse 48×36. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
God størrelse autotransporter med ramper under laddet på bile Iveco Daily 50 C - Autotransport
BUDT 119000,- DKK
Engelsk Bilston snustobaksdåse af emalje, rund, låg prydet med brunbroget King Charles spaniel i relief, montering af forgyldt metal, ca. 1780. Diam. 5,5 cm.
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.02 ct. Farve: H. Klarhed: SI1. Vægt ca. 6,5 g. B. 9 mm. Str. 55. GIA certifikat nr. 6322616428 medfølger.
BUDT 20000,- DKK
Etesia ET-Lander Multi El-Bil. - 1 ÅRS FULD GARANTI medfølger. - Demo bil, har kun kørt 500 km. - Køre som bil indregistrering 40km/t. - Du kan bruge den til arbejde og køre på almindelige veje, men også Offroad. Kapacitet til at køre på skråninger op til 35% stigning. - Hydraulisk frontophæng m. A-ramme og dobbelt virkende hydraulik udtag. - Hydraulisk 3-vejs tip med fjernbetjening. - 400ltr. Vandtank med pumpe og udtag I front og højre side, for tilkobling af højtryksrenser med mere. - Anhængertræk og 7-polet stik,trækker lovligt 750 kg. - Lithium batteripakke, køre en hel dag på en opladning ca. 100km 5 ÅRS GARANTI på batteripakke Etesia Et Lander - Electric
BUDT 201000,- DKK
6,6 Tons Tim Tipvogn. Fantastisk velholdt kornvogn Tipvognen er med jernbund, vognen er korntæt. Der er originale forhøjede træsider. Komplet funktionel, med lys, tip, samt anhængertræk for efterfølgende vogn Der er ikke råd i træsiderne, vognen er altid opbevaret inden døre.
Olafur Eliasson (f. København 1967) “Icelandserien”, 2004. Sign. på certifikat. 1/1. Number: IS_04_50. Unikt foto i farver. Bladstørrelse 60×90. Proveniens: Stalke Galleri, København. Certifikat signeret af kunstneren medfølger. Certifikat udstedt 30.6. 2004. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Med rulleskøjter til at flytte dem. Ekstra piber til forskellige underlag. Maredo GT230 HiSpeed-Corer - 3 enheder / 3 units
- Hydraulisk K15330 hurtigskift til Volvo L90 D/E/F & L120 D/E/F - Har aldrig været brugt - er som ny Volvo Hurtigskift Quick Coupler - For Volvo L90 D/E/F & L120 D/E/F
BUDT 6250,- DKK