Lukker 09/12-2024 20:15:00
Engelsk Bilston snustobaksdåse af emalje, rund, låg prydet med brunbroget King Charles spaniel i relief, montering af forgyldt metal, ca. 1780. Diam. 5,5 cm.
Ass. 15mm kobber pres
36 stk. advarsels-kegler, Banana (ubrugt)
Med lad 120 x 160 cm - minus pladsen til sædet. Har stået ubenyttet et par år. Ifølge sælger, virker den, som den skal. Ikke afprøvet under gennemgangen.
9 stk Opvaskekurve 50 x 50 cm H 13 cm, rum opdelt til 36 glas, Ø 73 mm
1882. DIJMPHNA-arctic-ekspedition. 20 øre, rød/grå på sørgebrev afsendt af den italienske ekspeditionsdeltager Løjtnant De Rensis til en bekendt i den italienske flåde i Spezia. Brevet er annulleret KJØBENHAVN 18.7(1882) samme dag som skibet sejlede fra København. Ankomststempel 21.7.82. Formentlig eneste kendte brev fra denne ekspedition og det tidligst kendte brev fra en dansk polarekspedition [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4 stk 200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
Mærkater. Album med diverse mærkater samt lidt Julemærker. Bl.a. set Belgiske Børn, Hjælpekorpset, også noget udland mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Halloween 300cm høj oppustelig figur med blæser.
LED Spots, 20 stk. 3W. 3000K. Ubrugte og i original emballage + MOMS
Christian VIII, 1/5 R.B.S. 1842, H 13B, Frederik VII, rigsbankskilling 1852, 16 skilling 1857, H 12A, 10B, Christian IX, 4 skilling 1873, H 5B, i alt 4 stk. alle i smuk kvalitet
1 bt. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2010 A (hf/in).
BUDT 1250,- DKK