Lukker 08/12-2024 15:41:00
Samling medailler, inkl. Norge, Amundsen 1911, USA, Kennedy och World Fair medailler, i alt 10 stk.
Danmark. “Back of the book”. **/* samling med bl.a. godt besat Tjeneste, Postfærge og Avisporto. Farvefrisk kvalitet. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Samling af diverse danske og udenlandske pengesedler, i alt 94 stk.
BUDT 370,- DKK
Bengt Lindström (f. Storsjökapell 1925, d. Sundsvall 2008) Uden titel. Sign. Lindström. Betegnet på bagsiden “Germany”. Olie på lærred. 200×190. Proveniens: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Diamantring af 18 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.30 ct. Vægt ca. 3,9 g. Str. 56.
Ca. 60 stk Blå Busseronne Alle str. Fra XS til 3XL
2 stk Gadeskilte meds klapramme 100 x 70 cm
Div. Bilindretning samt klapsæder, hattehylde mv. fra VW Touran
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Rotar RG2 Rotar RG28-R
Et par diamantørestiker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter. L. 3,2 cm. (2)
Fristaden Christiania, 20 år 1991, “Stående Hund”, Ag, 11 g, Sieg 7, tynd blanket - slapped by NGC
Scaraboid seal stamp in black stone with crude man-bird design, bronze age, 24 mm x 25 mm
Står i 6740 Bramming. Diverse spots. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS