Lukker 08/12-2024 15:44:00
Christian X, Belønningsmedaille med krone, Lindahl, Ag, 28 mm, LS 2–203 (type V) med bånd og æske
BUDT 3015000,- DKK
Ulla Brandt Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Dekor i grønne, hvide, brune og blå nuancer. Sign. UB. Udført 2. halvdel af 20. årh. L. 235. B. 161,5.
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) “Castel Fusano. Fra Pinieskoven ved Ostia”. Sign. J. l. C. 12. Februar 1866. Vandfarve på papir. Lysmål Ca. 34×43. Rikard Magnussens fortegnelse over Janus la Cours malerier, 1928, nr. 158. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 227, 1968 nr. 414.
24 bts. Rosso di Montalcino “IRRosso”, Casanova di Neri 2015 A (hf/in). Oc. Minimum price is set to 1,- DKK. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1750,- DKK
Samling lyseblåt glas, bestående af sølvpyramide, guldfiskekumme, vandkaraffel, overhængsglas, mælkekande, skylleskål, fire snapseglas, tumling, kugle samt lågkrus med blomsterdekoration. 19. årh.s anden halvdel. H. 5–22 cm. (13)
MULTI HAVEMASKINE med 52 cc totakt motor. Med græstrimmer, buskrydder, hækklipper og kædesav med stang samt bæresele. Ubrugt.
Gl. CF tønde med låg
Kina. 2 indstiksbøger med diverse udgaver inkl. Guldfisk og 3 forsendelser mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Aluprofiler 50 mm 30 stk Aluprofiler 70 mm 18 stk Lengde 6 meter 750 kg.