Lukker 28/11-2024 19:33:00
24 bts. Rosso di Montalcino “IRRosso”, Casanova di Neri 2015 A (hf/in). Oc. Minimum price is set to 1,- DKK. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Står i 6740 Bramming. Underskabsspots, GU10 down light, antenne splitter mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
56 stk. Aristo bird feeder
1953. 30 øre, blå. Marginalblok nummer 1363 i postfrisk kvalitet. [ 36 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Borsæt, HSS, 170 dele i kuffert. Ubrugt
5 stk. Knivsæt med 6 dele. Ubrugte
Et par fine dobbeltløbede jernbeslåede Wender flintlåspistoler af Urbain Saive ca. 1690 med kvindebuste i sølv på kolbekapperne, dråbeformede blanke tomskilte, låse mærket VRBAIN DE SAIVE, slyngede sideblikke med udyrshoveder, ca. 31 cm. lange piver i kaliber ca. 13,5 mm. bagtil ottekantede fortil runde mærket VS. Piberne drejes ved at påvike en pal forrest på aftrækkerbøjlen. På forskæfternes ene side en horndubbet ladestok i træ. (2)
OMKLÆDNINGSSKAB med 5 rum.
Christian Dior Silketørklæde med gyldent og rødt motiv på brun baggrund. Ca. 87×87 cm.
SKARRILD. Stjernestempel på postkort frankeret med i alt 15 øre. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Santokukniv, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i pakkatræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Christian IV, Breddaler (2 speciedaler) u.år, H 64B, S 24, Sieg 119.3, Dav./Sønderg. 533, 58,39 g, den meget sjældne type med initialer HB på rev. - ridser i højre adv. felt og under rytteren på rev., også flere ridser hele kanten rundt
BUDT 27000,- DKK