Lukker 08/12-2024 15:46:00
England, samling på 13 frimurer tegn / medailler, primært 20. århundrede. (13)
Indlæsning åbning 145 x 90 centimete Hydromann Combi 1
IdaT rygsæk 25 stk. med logo
12 bts. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2016 A (hf/in). Owc.
BUDT 10500,- DKK
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) “Svanemor”. Sign. Heerup. Litografi i farver. Bladstørrelse 48×57. Litteratur: Moestrup nr. 231. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
2 stk. Frandsen børnependel(ubrugt)
FRIT DANMARK. 1 øre, Bølgelinie, grønsort med violet overtryk “FD” (Frit Danmark). Meget sjældent [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Wirehejs Åben med baglå ABC Wirehejs Åben med baglåger
BUDT 3100,- DKK
Colombia, 5 Pesos 1925, F 115
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900) Italienerinde, der ordner blomster på en solrig gårdsplads. Sign. Holger Jerichau. Olie på træ. 39×23. Verso betegnet: Gaard ved Hotel “Sole“. Kjøbt 30/1 88. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 487, 1986 nr. 233.
Mitsubishi gaffeltruck Modell FB25K År 2006 3200 kg Brukt offshore. Tilstand ukjent. Ikke testet ved befaring da det var flatt batteri. [email protected]