Lukker 08/12-2024 15:50:00
Samling af besøgsmedailler fra Carlsberg og Tuborg, samt diverse andre bryggeritegn m.m., i alt 44 stk.
BUDT 370,- DKK
Skopa Märke: Okänt Modell: Okänt Fäste: Stora BM Skick: Begagnad, Slitage förekommer Mått: Längd: ca 1,10m Bredd: ca 2,55 m Höjd: ca 1,30m
200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
Fendi “Mama Forever” taske af monogrammeret uld prydet med broderi, sølvfarvede beslag, justerbar hank, et rum med en indvendig lynlås lomme og orange for. H. 21 x B. 28 x D. 10 cm.
Tim & Bum, højde ca 9 cm, ubrugt i kasse
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979) “Ensom Elefant”. Sign. Hans Scherfig 1966, 64/200. Litografi i farver. Lysmål 43×60. Litteratur: Lamberth, nr. 5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
XPA remme
Heuer Carrera af stål, ref. 3647. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, Valjoux 92. 1960'erne. Læderrem. Ø 36 mm. Serviceret december 2023. Kvittering for dette medfølger.
BUDT 23000,- DKK
Chippendales firkantet fad m/hank 50x40cm. 5 stk
1854. 4 RBS Thiele III, olivenbrun. Plade III, nr. 6. Glasklart nr.stempel 46 (Nyborg). Attest Jørgensen PRAGTEKSEMPLAR [ 1IIId ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×