Lukker 08/12-2024 15:57:00
5 kr 1899, nr. 1099166, J.C. Jacobsen / ?, Sieg 92, PIck 1
BUDT 1750,- DKK
SUNDS. Stjernestempel på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kinesisk æske af hardwood, elliptisk form hævet på fire lave fodstykker, låg isat plakette, af lys jade, udskåret med kvist og tre ferskner 10×11,5 cm. Sen Qing ca. 1900.
Ca. 32 Sække Salt à 20 kg
1875. 8 øre, 31.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 168 forskellige positioner repræsenteret. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 250 dubletter. Ex. Lasse Nielsen [ 25 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Alko plæneklipper med benzinmotor, Pro 145 med opsamler, MF
167 HK traktor - Nyserviceret. - Kun 3.377 time Valtra T153 - 6,5 ton
BUDT 250000,- DKK
12 stk. Salmo Woblere og Poppers Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
4 stk. monteringsbeslag for indmuringsdåse
180 flasker træ-rens, Woody á 750 ml. (ubrugt)
125 X 250 cm. Tykkelse 3-4 mm. Ubrugt.
Breguet Tradition af 18 kt. hvidguld, ref. 7027. Mekanisk værk med manuelt optræk og gangreserveindikator, kaliber 507DR. 2009. Sort læderrem. Ø 38 mm. Senere æske, manual og certifikat fra 2009 medfølger.
BUDT 80000,- DKK
Ca. 50 liter brandhæmmende væske (ubrugt)