Lukker 08/12-2024 19:10:00
Står i 6800 Varde. Stiger, 3 stk. Måler ca. imellem 450 - 550 cm. Oprydning fra bo. MOMSFRI
2 stk. WiFi Forstærker. Udvider rækkevidde af WiFi. Ubrugte
3 ubrugte hydr. Motor for GMR, Stensballe
To stager af fajance i form af flettede julehjerter, dekoreret i blåt og rødt. Aluminia. H. 7,5 cm. (2)
Rubin- og diamantring af 14 kt. guld og hvidguld prydet med oval facetslebet rubin på ca. 0.80 ct. omkranset af talrige baguetteslebne diamanter på i alt ca. 1.00 ct. Farve: I. Klarhed: VS. Vægt ca. 4 g. B. 17 mm. Str. 54.
PARTI Kranskinner for letløber kran.
1858. 4 sk. 4.tryk. Bredrandet 5-STRIBE på brev fra Vejle 12.8.1861 til Frederikshald, Norge. Der kendes kun ét tilsvarende brev fra Vejle. Arkivfold i stribens nedre kant [ 7 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Møntsæt, Den Kgl. Mønt, 1982 (4 stk.), 1983, 1998 (2), 2000 (3), 2001 (2), i alt 12 stk.
BATO VÆRKTØJ. Topnøglesæt samt Ringskraldenøglesæt.
Trådkurve B30 x L40 x H13, 30 stk.
2 stk. HOAF ukrudtsbrændere. 1 stk. type HB50, serieno 001613 1 stk. type 50BL, serie no. 47-0106 Gas type: Propan. Fungere indtil de blev taget ud af brug.
Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948) Parti fra haven ved Prinsens Palæ. Usigneret. Olie på lærred. 57,5×45.