Lukker 09/12-2024 18:07:00
Anders Lunde (f. København 1809, d. sst. 1886) Parti fra den romerske Campagne. Usigneret. På bagsiden betegnet A. Lunde. Olie på lærred. 18×37. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 283, 1972 nr. 120. Bruun Rasmussen auktion 509, 1988 nr. 226.
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. Urtekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 9-13 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
25 øre 1874, 1900, 1904, 1905 (2 stk), H 15A-B, 10 øre 1875, 1904, H16A-B, i alt 7 stk.
LASER gravere maskine. 3000 mW laser til gravering på mange overflader, f. eks. Træ, plast, læder, papir mv. F.eks. Telefoncover. Inkl. Software og materialer. Tilsluttes til PC. Ubrugt
100 stk Ølkrus - 50 cl.
Gallakjole fra ophørt butik str: L vejl pris 1399kr , ubrugt
Samling på 10 gamle anhæftede, optisk stribede hyacintglas samt et balusterformet af koboltblå glas. Danmark. 19. årh.s anden halvdel. H. ca. 22 cm. (11) Holmegaard katalog 1853 og senere.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Terex TC22 - Minigravemaskine / mini excavator 2 Terex TC22 - Minigravemaskine / mini excavator 2 ton
BUDT 87500,- DKK
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Uden titel, fra “Die Geschichte vom Teuren Brot”. Sign. Jorn 72, EA 6/15. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 × 56. Litteratur: Van de Loo 419 (variant). Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Danmark. ca. 1915–1994. Marginalblok samling i 4 indstiksbøger med bedre og højt pålydende. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Erik Thommesen (f. København 1916, d. 2008) Model. Sign. Erik 1945. Blyant på papir. Bladstørrelse 23×18. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Æske med diverse danske og udenlandske mønter op til år 1900, i alt 2 kg
Boltskrue 6 x 80 mm, med firkantet hoved, samt tx 30 - ca. 200 stk.