Anders Lunde (f. København

Lukker 09/12-2024 18:07:00

Anders Lunde (f. København 1809, d. sst. 1886) Parti fra den romerske Campagne. Usigneret. På bagsiden betegnet A. Lunde. Olie på lærred. 18×37. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 283, 1972 nr. 120. Bruun Rasmussen auktion 509, 1988 nr. 226.