Lukker 06/12-2024 17:00:00
Gallakjole fra ophørt butik str: L vejl pris 1399kr , ubrugt
240 par handsker, Stenso GFL+P Butterfly i str. 8-9-10 (ubrugt)
Sashimikniv, 27 cm knivblad, udført i 110 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Ege tæppefliser. ReForm Memory ECT350 IT. Ochre. 2 kasser af 4,147 m2 pr. kasse. Total ca. 8,3 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Royal Swiss knivsæt, 9 dele. Alle med pæn brun skaft. Ubrugt og i original taske. +MOMS
Samling af danske årgangsmønter 1 øre - 200 kr inkl. 8 stk. erindringsmønter, mange pæne kvaliteter, ca. 200 stk.
1854. 4 RBS Thiele III, gråbrun. Plade III, nr. 5. Fint brev fra Roskilde til København. Attest Møller [ 1IIIc ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
PALLE med nøgleskab og inspektions kamera.
Japan, 2 Shu u.år (1860–1869), KM C 18a, 3 stk., 2 Bu u.år (1868–1869), KM C 21d, 3 stk. (6)
Lavabo af malm med to tude i form af dyrehoveder. Antagelig Flamsk ca. 1500. H. 16 cm. L. 30 cm.
Sopmaskin Fabrikat: Mählers Modell: T-250 Serienummer: 19 Årsmodell: 2008 Fäste: Stora BM Bredd: 2.7 m Höjd: 1.25 m Djup: 2.7 m Vikt: 1280 kg Utrustning: Sidoborste Vattentank Skick: Sopmaskin i begagnat fungerande skick med slitage och spår av användning Obs! Lasthjälp finns på plats.
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) “Sangerinden Marian Anderson”. Sign. Heerup 49. Olie på plade. 81 × 100. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet direkte fra kunstneren af tidligere ejers familie i 1951. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 38000,- DKK