Ida Peterson (f. 1822, d. 1849)

Lukker 09/12-2024 18:15:00

Ida Peterson (f. 1822, d. 1849) Roser, forglemmigej og kornblomster i en glasvase. Sign. I. P. 1845. Olie på papir monteret på træ. 22×18. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2123, 2021 nr. 284.