Lukker 09/12-2024 18:18:00
Martinus Rørbye (f. Drammen 1803, d. København 1848) “Girgenti. Castor e Pollux Thempel”. Sign. Rørbye 1840. Bly på papir. Lysmål 29×44.
BUDT 1250,- DKK
TRYKLUFTSLANGE opruller, 10+1 meter. Max. 12 bar. Ubrugt.
Til kraftig svejsning. Migatronic CTU 3000 - Med Migatronic 355 / With Migatronic 355
Palle Suenson (f. 1904, d. 1986) Cirkulært spisebord af cubamahogni med udtræk og tre tillægsplader. Massiv top. Udført 1930'erne hos snedkermester Jacob Kjær. H. 72,5. Diam. 122. Fuld længde. 306,5.
Erik Thommesen (f. København 1916, d. 2008) Model. Sign. Erik 1945. Blyant på papir. Bladstørrelse 23×18. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Selges på vegne av kunde. Ny men stått ute. 190 bredde.
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 3.29 ct. Farve: I-K. Klarhed: VS-SI. Samlet vægt ca. 6 g. B. ca. 8–9 mm. L. 4,9 cm. (2)
Trofa Stennedlægnings fræser med 60 cm tromle, hydr. Og beslag for gravemaskine monteret 20x30 cm
BUDT 4000,- DKK
224 stk brædder af lærk, douglas, fyr eller gran 20x70x2400mm på palle. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.