3 visninger
Lukker 08/12-2024 14:26:00
Beskrivelse:
Romerske kejserdømme, samling denarer fra Septimius Severus, Julia Domna, Caracalla, Elagabalus, Julia Maesa, Severus Alexander, i alt 10 stk.
BUDT 1000,- DKK
Afhentes: Se auktionen (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
11 stk. Hans Grohe punktvandlås messing
dage
timer
min
14 visninger
BUDT 100,- DKK
AFSLUTTET
1 bt. Mg. Château Grand Puy Lacoste, Pauillac. 5. Cru Classé 1982 A-A/B (bn).
6 visninger
BUDT 3200,- DKK
Eventyrmønter, H.C. Andersen, 10 kr 2005 (2 stk.), Den Grimme Ælling og Den Lille Havfrue, 10 kr 2006, Skyggen og Snedronningen, 10 kr 2007, Nattergalen, Sieg 2, 5, 8, 11 og 14, i alt 6 stk
BUDT 900,- DKK
pumpetilbehør for små hydr. Tanke
Erik A. Frandsen (f. Randers 1957) Komposition, 1999. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 80×60. Proveniens: Galleri Gl. Mønt, København, 1999. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
5 visninger
BUDT 5500,- DKK
Servicesæt med 50 stk. middagstallerkener 24cm + 100 stk. frokosttallerkener 21cm. + 50 stk. kop m/underkop + 5 sæt sukker/fløde 4 stk tandstikholder + 12 stk fyrfadsstager
8 visninger
Har I maskiner, køretøjer og materiel til salg – så lad os håndtere salget – det er gratis! Vi besigtiger hele ugen – også i weekender og uden beregning! Vi søger maskiner og udstyr til købere i Danmark og til Eksport. Gratis, nemt og sikkert – for dig: Gratis: På www.fymasauctions.dk sælger du uden at betale sælgersalær ! Og du får det fulde beløb indenfor 5 dage, efter varen er solgt. Nemt: Vi fotograferer, registrerer og annoncerer alt du vil sælge, uden omkostninger for dig. Sikkert: Vi vejleder gerne om din mindstepris på auktionen – men det er 100% dig, der bestemmer mindsteprisen. Vi har altid en lokal mand nær dig - og rykker hurtigt ud! Alle ugens dage, også weekend. NB: Auktion eller ”straks handel”: Vi kan også tilbyde at købe jeres materiel straks – ring og hør os! ? Vi tager billeder hos jer! Kontakt os på [email protected] eller ring os på tlf. 44 65 06 07 og vi kan aftale tid til, at registrere og fotografere det I vil sælge! Volvo EC210 LC - Sælg materiel på vores Net-auktion – Gratis, nemt og uden risiko!
2 visninger
BUDT 101500,- DKK
MATRIALESKAB/VÆRKSTEDSSKAB med nøgle. 133. MÅL H192xB1000xD420 cm
Bunkakniv, 21 cm knivblad, udført i 110 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Inkl. Skede udført i træ. Ubrugt i gaveæske udført i træ. Modelfoto
4 visninger
BUDT 200,- DKK
Køletrailer med god isoleret kølekasse. Lift Zepro ZHD 250-155 og kølemaskine virker, trænger til servic Ackermann Fahrzeugbau Refrigerated trailer 136/7G - Carrier Maxima 1000 cooler box
1 visning
BUDT 17000,- DKK
3 stk Toastmaster klokker, Kageopsats, 4 stk Skærebrætter, 3 sæt Oste-redskaber
7 visninger
BUDT 150,- DKK
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) Et par sekskantede bordlamper af lertøj dekoreret med polykromt glaserede motiver på lysegrå base. Sign. Bjørn Wiinblad -83. H. ekskl. fatning 36. H. inkl. fatning 43,5. (2)
0 visninger
BUDT 1950,- DKK