Lukker 09/12-2024 18:22:00
Thorald Læssøe (f. Frederikshavn 1816, d. København 1878) Landskab fra Sødring. Sign. T. Læssøe Sødring 1839. Olie på lærred. 24×32.
Grønland. 1915–2001. Samling i ringbind med bl.a. en del forskellige Pakke-Porto, Amerikaner sæt samt Danmark Befriet mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Fristaden Christiania, 1 Fed 1988 “Bogart”, Br., Sieg 4.1 Denne mønt samt sølvmønten, Sieg 4.2, er de mest sjældne typer af FED-mønter, der er præget.
20 stk. 18 W, 6000K - 120 cm. LED rør, som passer til staldarmaturerne. LED rør er den ideelle erstatning for konventionelle rør. Du sparer på dine energiomkostninger, og LED rør holder op til 5 gange længere. Ubrugt. +MOMS
Illuminationsglas af ravfarvet glas, optisk drejet med ombukket rand. Holmegaard. H. 9,5 cm. Diam. 7,8 cm. Holmegaard katalog 1853.
Blå sofaer - en 2. personers (L: 145 cm) og en 3 personers (L: 205 cm). Bredden er 77 cm. De er med lys bøg stel og blå uldstof. Hynderne er fastmonteret. Begge sofaer er stabile, de fremstår med en smule slid. 3 pers. sofaen har solblegning på bagsiden og en smule på toppen af hynderne. Brugte, MOMSFRI
ubrugt 12V hydraulikpumpe med motor
Grethe Kornerup-Bang To ovale papirkurve af sortlakeret metal, heraf den ene med rød lakering indvendigt. Hanke omviklet med patineret spanskrørsflet. Udført og delvist mærket hos Torben Ørskov & Co. H. 34. (2)
Alvar Aalto (f. Kuortane 1898, d. Helsinki 1976) Sofabord med stel af formbøjet, lamineret birk. Kvadratisk top af klart glas. Model Y805A. Formgivet 1946. Udført hos Artek, Finland. H. 45. L./B. 70.
1854. 4 RBS Thiele III, kastaniebrun. Plade III, nr. 43. Meget smukt brev fra Friedrichstadt til Schleswig 21.12.1854. Attest Møller PRAGTOBJEKT [ 1IIIe ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
USA, samling af 1/2, 1 og 2 Cents kobbermønter, i alt ca. 415 stk.