Hans Jørgen Hammer (f.

Lukker 09/12-2024 18:22:00

Hans Jørgen Hammer (f. København 1815, d. Rom 1882) Parti med to herrer med udsigt til Tiberen og Peters Kirken. Sign. monogram. Olie på lærred. 29×36.