Frederik Rohde (f. København

Lukker 09/12-2024 18:31:00

Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886) To fiskere sidder på stranden og reparerer sejl. Sign. F. R. Vandfarve og gouache på papir. Lysmål 15,5×23. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1712, 2017 nr. 97.